Recenzja - Bania Agafii, cedrowe mydło do mycia ciała i włosów

Witam :)

Po wielu miesiącach testowania mydła cedrowego Agafii, pora na recenzję. Moja miłość do rosyjskich kosmetyków powoli słabnie , powoli zaczynam się przekonywać, że bomby ziołowe nie służą moim włosom, wręcz je wysuszają. Jednak wyjątkiem jest skóra głowy - w tym wypadku wszelkie eksrakty wskazane. Zatem zapraszam na recenzję :)
Zacznijmy od składu:

Aqua, Pinus Sibirica Oil , Sorbitol, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Stearic Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Empetrum Sibiricum Extract , Juniperus Oxycedrus Extract , Organic Arnica Montana Oil , Saponaria Officinalis Extract , Pinus Sylvestris Tar , Cedrus Deodara Oil , Guaiacum Officinale Balm , Caramel, Chlorophylin Copper Complex, Benzyl Alcohol, Sorbic Acid, Benzoic Acid.

Szczerze mówiąc, zastanawiam się, dlaczego mydło nosi nazwę cedrowego, skoro olej cedrowy występuje w końcowej części składu, a bazą mydła jest olej z jodły syberyjskiej :D Mimo wszystko skład jest imponujący. Znajdziemy w nim dużo ekstraktów, łagodne detergenty. Olej z jodły syberyjskiej znajduje się już na drugim miejscu, a za nim substancja o działaniu nawilżającym.

Zapach mydła jest leśny, przyjemny.  Wydajność niesamowita ! Mydła używałam nie tylko do mycia włosów, ale także do mycia twarzy (wysuszał i działał ściągająco) oraz ciała. Kupiłam go w kwietniu za ok 16 zł i używałam do lipca.

I najważniejsze - działanie. W przypadku mycia moich wymagających włosów sprawdził się bardzo dobrze. 
Nie wysuszał skalpu oraz włosow, nie powodował plątania się włosów, dobrze domywał oleje. 


Nie wymagałam od mydła właściwości nawilżających, bo to jest zadanie dla odżywki/maski.
Nie miałam jeszcze okazji przetestować osławionego czarnego mydła. Cena tych dwóch produktów bardzo się różni, jednak nie kupię mydła ponownie z tego względu, że posiadam ogromną potrzebę testowania innych produktów :D 

Podsumowując, polecam mydło cedrowe jako delikatny produkt do codziennego mycia włosów.


Żółty Pies
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz